Forum informatyczne

Forum dla osób interesujących się informatyką :)

#1 2009-03-09 19:51:19

Anonim

Administrator

Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 7
Punktów :   

Konfiguracja JDK

Witam! Postaram się tu zamieścić odpowiedź na problem związany już z samym początkiem mojej zabawy z Javą Mianowicie konfiguracja Path'a. Dla większej powszechności tego tematu odrazu zamieszczę tutaj instrukcję jak poprawnie zmontować wszystko potrzebne do pracy Zamieszczona instrukcja dotyczy bezpośrednio Windows Vista.
Tak więc na początku ściągamy JDK 6 (Java Development Kit), np. z http://java.sun.com/ . Po zainstalowaniu dodajemy Path, najprościej będzie to Komputer > Zaaw. ust. syst. > Właściw. syst. > Zmienne środowiskowe > Zmienne systemowe, znajdujemy linijkę Path i dodajemy ścieżkę do pliku javac (np. C:\Program Files\Java\jdk1.6.0_12\bin). Wówczas komputer powinien już nie mieć problemów z komendą javac niezbędną do kompilacji, zdarza się oczywiście, że podana komenda nie wymaga modyfikacji z naszej strony, jednak w praktyce zwykle jest inaczej.
Przy kompilacji podajemy ścieżkę do naszego nieskompilowanego pliku i piszemy np. C:\[...]\>javac Main.java, powstanie wówczas plik Main.class.
Na początek to chyba wszystko co można ważnego w tym temacie opisać


"Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy, ale te osiem godzin czekania na wyjście to już lekka przesada"

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl